Hastalanmaktan korksanız bile, sadece spor salonunda antrenmana geçmemelisiniz. Soğuk havanın başlamasıyla birlikte, fitness kulüplerinde ve arenalarda daha fazla insan var. Dışarıdan gelen bir enfeksiyon riski artar. İnfluenza ve SARS ile, bir kişi ilk semptomların başlamasından bir gün önce bulaşıcıdır. Parkta koşu veya açık hava spor sahasında fonksiyonel antrenmanı iç mekan eğitimine ekleyin (sadece yukarıda açıklanan kuralları hatırlayın). Soğuk algınlığında kısa eğitim, bağışıklığı güçlendirmeye ve viral hastalıklara karşı daha dirençli hale getirmeye yardımcı olacaktır.

Meyve ve sebzeler sağlıklı beslenmenin önemli bir parçasıdır. Vitaminler bağışıklığın korunmasına yardımcı olur ve doğal şekerler enerji ekler. Meyve ve sebzeler, atıştırmalıklar olmadan daha uzun süre doyurucu ve yapmaya yardımcı olan çok fazla lif içerir. Dünya Sağlık Örgütü günde 400 gr meyve ve sebze yemeyi önerir. Bunlar üç küçük elma, dört salatalık veya iki orta domates.
9. hasta hissediyorum

Hastalığın ilk belirtilerinde doğru eylemi yapmak önemlidir. Kötü hissettiğiniz anda, sıcaklık artışını hissedin, her şeyi bitirmeniz, bilgisayarı kapatmanız gerekiyorsa, ofiste iseniz – eve gitmek için zaman ayırın. Evde, tamamen dinlenmeniz önerilir. Kesinlikle bu durumda eğitime gitmeye gerek yoktur. Birkaç gün uzanmak ve komplikasyonlardan kaçınmak daha iyidir.